MDDr. Michaela Glajchová (Bátovská) – Kedy začať u zubára s deťmi

Mamičky sa často pýtajú kedy majú so svojimi ratolesťami začať navštevovať zubára? Prerezávanie zúbkov u detí začína približne v 6 – 8 mesiaci, ale nie je nezvyčajné, keď sa prvý zub objaví už v 3 mesiaci.

Prvé zúbky

Prvé zúbky, ktoré sa objavia v ústach dieťaťa sú dolné jednotky. Úplný mliečny chrup má 20 zúbkov, ktoré by mali byť prerezané do 3 roku. Detský chrup si vyžaduje dôkladnú starostlivosť už od prvého mliečneho zúbku, pretože práve ten sa stáva terčom baktérií, ktoré spôsobujú zubný kaz.

Po prvých narodeninách by ste mali s dieťaťom navštíviť zubnú ambulanciu, aby sa zoznámilo s prostredím a predišli ste tak nejakým traumám zo zubára. Lekár zhodnotí vývoj detského chrupu a dentálna hygienička poradí ako sa o zúbky správne starať . V 3 rokoch by malo dieťa absolvovať preventívnu prehliadku. Dentálna hygienička Vás naučí ako správne deťom čistiť zúbky.

MDDr. Michaela Bátovská, zubná lekárka

Kliknutím na tlačítko rozumiem súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov na účely analýz návštevnosti a súborov cookie. Rozumiem