Rekonštrukcia poškodeného zuba – MUDr. Martin Jakubek

Rekonštrukcia poškodeného zuba si vyžaduje precíznu prácu zubného lekára. Po odstránení predošlej výplne a pokazeného zubného tkaniva, musí lekár posúdiť rozsah preparácie a následne odporúčam rekonštrukciu zuba systémom Cerec.

Postup práce

Postup práce so systémom Cerec sa odlišuje od bežného zhotovenia korunky v laboratóriu. Rozdiel nastáva pri odoberaní odtlačkov zuba, s Cerecom nepoužívame odtlačkovú hmotu. Zhotovíme si optický odtlačok. Špeciálna kamera prepojená s počítačom zosníma priamo vo Vašich ústach trojrozmerný obraz a následne ho premietne na obrazovku. Takto máte možnosť sledovať spolu s  vašim lekárom ďalší postup práce.

Počítač navrhne na základe odobratých informácií výslednú podobu výplne alebo korunky a po odsúhlasení tvaru so mnou, bude náhrada zuba vyhotovená v špeciálnom brúsiacom prístroji- fréze. Podľa farby zuba sa zvolí odtieň keramického bloku, z ktorého dva diamantové brúsne nože veľmi presne zhotovia Váš nový zub. Fréza pracuje na výrobe zhruba 10 minút.

Vysokokvalitná čistá keramika, ktorú systém Cerec na výrobu výplní a koruniek používa je mechanickými vlastnosťami a aj farbou podobná vlastnému zubu. Je nedráždivá, nevyvoláva alergické reakcie, je odolná, pevná – ideálny materiál. Pomocou cementovacieho materiálu sa hotový keramický zub upevní. Všetko sa uskutočňuje v jednom sedení. Pacient nesmie mať pocit cudzieho telesa v prípade prekážania ( ak je vyššia) ju lekár priamo vústach upraví a následne preleští.

MUDr. Martin Jakubek, stomatológ, člen SKZL, SES, IKSR a ITI

Kliknutím na tlačítko rozumiem súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov na účely analýz návštevnosti a súborov cookie. Rozumiem