Vybavenie

MODERNÉ NADŠTANDARTNÉ VYBAVENIE KLINIKY

Na našej klinike máme zariadených najmodernejšími technológiami päť ambulancií, ktoré sú vybavené stomatologickými súpravami nemeckej značky KAVO. Ambulancie disponujú polohovateľnými anatomickými kreslami, nad ktorými sa nachádzajú LCD obrazovky, kde môžu pacienti sledovať svoj digitálny intraorálny snímok, panoramatický snímok, alebo zábery intraorálnej kamery, ktorá prehráva aktuálnu situáciu v ústach pacienta. Aby bolo lekárom umožnené sledovať snímky na LCD obrazovke, je každá ambulancia vybavená digitálnym intraorálnym rőntgenom.

Prístroj Cerec

CEREC ®

Ako prví na Slovensku sme začali pracovať s technológiou CEREC® ,v súčastnosti je to už

12 rokov.

CEREC® systém je v stomatológii najmodernejšia technológia zhotovenia celokeramických

zubných koruniek a faziet. Pomocou technológie CEREC® vieme zhotoviť zubné korunky,

výplne a fazety na počkanie u nás.

Z akého materiálu je CEREC®?

Je z vysoko odolného a pevného keramického materiálu, ktorý má rovnaký odtieň a štruktúru

ako Vaše vlastné zuby.

Výhody systému CEREC® pre pacienta:

  1. Iba jedna návšteva zubára a odídete s hotovým zubom.
  2. Iba jedna anestézia.
  3. Žiadne odtlačky.
  4. Žiadne provizórne riešenie- ušetríte čas a peniaze.
  5. Pevný keramický materiál bez alergických reakcií.
  6. Prirodzený vzhľad zubov na nerozoznanie od vlastných.
RTG v zubnej ambulancii

DIGITÁLNY ZUBNÝ RTG

Pre dôkladnú diagnostiku zubného kazu a vyšetrenie chrupu je potrebné použiť RTG prístroj. Naša klinika je vybavená panoramatickým RTG prístrojom, ktorý hneď po zröntgenovaní zobrazí snímok na monitore. Každá ambulancia disponuje s intraorálnym digitálnym RTG prístrojom. Sú to najmodernejšie digitálne prístroje s minimálnym žiarením na pacienta. Rtg snímky sú vysokej kvality a poskytujú lekárom množstvo potrebných informácií.

DENTÁLNY MIKROSKOP

V stomatológii je dôležitý každý detail, no predovšetkým pri ošetrení ako je endodoncia-ošetrenie koreňových kanálikov zuba. Náš dentálny mikroskop dokáže lekárovi zväčšiť operačné pole až 40- násobne, čo umožňuje dôkladnejšie a bezpečnejšie vyčistenie koreňového systému zuba a zaplnenie koreňových kanálikov. Je nevyhnutnou súčasťou pri ošetreniach ako je odstraňovanie zalomených koreňových nástrojov alebo nesprávnych koreňových výplniach.

DIAGNOCAM

Prístroj Diagnocam na našej klinike využívame najmä u detských pacientov, ktorí majú mliečny chrup a pri tehotných ženách, pretože nevytvára RTG žiarenie. Je to diagnostický prístroj, ktorý odhalí aj malé zubné kazy. Diagnocam pracuje na princípe DIFOTI tak, že presvieti zub svetlom určitej vlnovej dĺžky a digitálna kamera zhotoví záznam. Jednotlivé zubné kazy, praskliny a iné defekty zubov sa prejavia ako tmavé tiene. Pomocou tohto vyšetrenia sme schopní odhaliť kazy vzniknuté v medzizubných priestoroch, ale aj väčšie kazy pod výplňami.

SIROLASER

Laserová technológia je súčasťou vybavenia Našej modernej stomatologickej kliniky. Lekárom zabezpečuje pohodlnejšiu prácu a pacientom znižuje bolestivosť a urýchľuje hojenie. Sirolaser využívajú Naši zubári v endodoncii, chirurgii alebo pri liečbe parodontu. Využitie pri endodoncii: endodoncia laserom- dezinfekcia koreňového systému zuba. Pri chirurgických zákrokoch: používa sa na frenulektómiu- odstránenie uzdičky, odkrývanie implantátov, pri chirurgickej korekcii ďasien, papilektómii a odstrňovaní fibrómov. Pri liečbe parodontu sa používa na dezinfekciu parodontologických vačkov.

Kliknutím na tlačítko rozumiem súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov na účely analýz návštevnosti a súborov cookie. Rozumiem