Záchovná stomatológia

Výplňové materiály „plomby“

Zubný kaz patrí k najčastejším ochoreniam, ktoré postihuje takmer 95% populácie a je najčastejšou príčinou straty zubov. Ak dlhodobo pôsobí zubný povlak na povrch zuba v prítomnosti baktérií, ktoré sa v ústach prirodzene nachádzajú, dôjde k vzniku zubného kazu. Zubná sklovina je odvápňovaná kyselinami, a tak je oslabená a skôr náchylná na vznik zubného kazu. Pravidelná preventívna prehliadka u zubára a zhotovenie RTG zubov pomáha odhaľovať aj malé kazové lézie, a tým zabráni rozsiahlym deštrukciám zubov. Naším cieľom je ošetriť zub tak , aby bola zachovaná jeho funkcia s dôrazom na estetiku.

jumbo-tools

Biele kompozitné výplne

Fotokompozit sa stal univerzálnym výplňovým materiálom, a nahradil neestetické „amalgámové plomby“. Existuje v rôznych odtieňoch, ktoré sa zladia s farbou Vašich zubov. Má vynikajúce mechanické vlastnosti, vyžaduje menšiu preparáciu (odvŕtavanie zubnej hmoty), a tým je výkon šetrnejší k zubným tkanivám. Pri práci je samozrejmosťou podanie lokálnej anestézie, pre bezbolestné ošetrenie a použitie kofferdamu – pružnej blany, ktorá izoluje zub a bráni prieniku vlhkosti, čím dosiahneme bezpečnejšie a kvalitnejšie ošetrenie.

Skloinomerný cement

Na mliečne zuby je vhodný skloinomerný cement, ktorý uvoľňuje fluoridy, a tým pôsobí protikazovo.

Keramické inlay/ onlay výplne

Pri rozsiahlejších výplniach odporúčame  keramické inlay a onlay výplne technológiou Cerec.  Keramické výplne majú väčšiu pevnosť, odolnosť, trvácnosť a dokonalú estetiku.

Objednajte sa

VÝHODY DENT32
  • Komplexná starostlivosť pre dospelých a deti
  • 3. ročná záruka na všetky stomatologické výkony
  • Špičkové vybavenie a nadštandardný prístup k pacientom
  • Výborná dostupnosť a vlastné parkovacie miesta

Dent 32 s.r.o. na základe vyplnenia formulára spracuje vaše osobné informácie za účelom kontaktovania a dohodnutia termínu. Vami zadané údaje nebudú poskytnuté tretej strane ale budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi.

Kliknutím na tlačítko rozumiem súhlasíte so spracovaním poskytnutých osobných údajov na účely analýz návštevnosti a súborov cookie. Rozumiem